strona główna Biuletyn Informacji Publicznej Związek Powiatów Polskich polska wersja english version deutsch version
  × strona główna
Aktualności
Biuro Obsługi Mieszkańców
Informacje ze Starostwa
Od Mieszkańców
Dla przedsiębiorców
Obwieszczenia
Podatki i opłaty
Zatrudnienie
Zamówienia publiczne
Budżet
Rachunki bankowe
Kontakt z Urzędem
Władze Urzędu
Rada Gminy
Sołectwa
Rolnictwo
Jednostki OSP
Stawki podatku i opłaty
Plany i Programy
Regulaminy
Inwestycje
Jednostki oświatowe
Informacje oświatowe
Położenie
Historia
Instytucje
Firmy
Turystyka
Galeria
Wybory i referenda
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
elodzkie1
Fundusze Unijne
DROGA REKORAJ MOSZCZENICA
Inicjatywa
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Moszczenicy
Budowa kanalizacji w Babach i Kiełczówce
Budowa Drogi Białkowice - Gazomia Nowa
Inne projekty
sławni ludzie z naszej gminy
Urząd Gminy
Moszczenica
tel. +48 44 616-96-25
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
«Aktualności»
Moszczenica nagrodzona Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju
Nasza Gmina została nagrodzona za projekt „Podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa łódzkiego poprzez kompleksowe uzbrojenie Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych”. Uroczyste gala i wręczenie nagród odbędzie się 23 października. Moszczenica nagrodzona Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju.

Inicjatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem merytorycznym nagrody jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju działające przy Politechnice Śląskiej. - Wybór laureatów odbywa się w oparciu o realizowane przez dany podmiot projekty i inwestycje z wykorzystaniem funduszy unijnych, krajowych, jak i z budżetu własnego. Pod uwagę brana jest również dbałość o sferę badawczo-rozwojową oraz wpływ na rozwój regionu i lokalnej społeczności - podkreślają członkowie kapituły.

- Ta nagroda to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania pracowników Urzędu Gminy, Rady Gminy i jednostek organizacyjnych, ale także współpracy zarówno z innymi samorządami, jaki z naukowcami z Politechniki Częstochowskiej. Ta współpraca rozpoczęła się już w roku 2011, kiedy zespół prof. Leszka Rutkowskiego stworzył dokumentację dla projektu „Eleader szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dla mieszkańców gmin: Moszczenica, Ujazd, Będków i Czarnocin” o wartości 13 mln zł i udzielił nam bardzo mocnego wsparcia zarówno na etapie pozyskiwania środków, jak i późniejszej realizacji tego przedsięwzięcia. Sukces, który wspólnie osiągnęliśmy był ogromny - podkreśla wójt Marceli Piekarek.

Projekt MTI obejmuje kompleksowe przygotowanie oraz całkowite uzbrojenie 3,5 ha terenów po byłych Zakładach Przemysłu Bawełnianego – od kanalizacji, poprzez drogi i zagospodarowanie terenu, po sieć światłowodową. Do dyspozycji inwestorów będą zarówno gotowe powierzchnie biurowe, jak i działki pod budowę własnych obiektów.

- Głęboko wierzymy w to, że realizacja projektu MTI będzie ważnym sygnałem dla inwestorów, że warto do nas przyjechać i na naszym terenie zainwestować swój kapitał. Z pomocą funduszy europejskich realizujemy również projekt, którego celem głównym jest zwiększenie poziomu handlu zagranicznego sektora MŚP regionu poprzez wzrost powiązań gospodarczych i kreowanie innowacji - zapewnia wójt Piekarek. Te działania, zdaniem władz gminy ugruntują markę „Moszczenica – najbardziej innowacyjna gmina w Polsce” przyznaną w 2011 roku przez „Rzeczpospolitą” i podkreślą innowacyjny charakter regionu i jego nastawienie na rozwój przedsiębiorczości.

 

« powrót
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
MTI
PGN
SIP
Noś Odblaski
Locals
ePuap
odpady
Oferty inwestycyjne
w centrum kultury
Adopcja
Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. w moszczenicy
GOK
GOPS
Gminna Biblioteka Publiczna
ulks moszczenica
86pdh
Polski Związek Wędkarski
<br><br>Dziennik Ustaw
Monitor Polski

<<   Grudzień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA

Serwis Informacyjny Urzędu Gminy w Moszczenicy - www.moszczenica.pl, Moszczenica, samorząd, województwo łódzkie, gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, gmina, miasto Moszczenica, portal samorządowy, serwis, WWW, BIP, Biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, usługi, samorzad, internet, biuletyn informacji publicznej, administracja, cms, portal, aktualnosci, województwo, powiat, aktualności, www, bip, biuletyn, gminy, przetargi, gminne, samorzadowe, uslugi, samorządy, Gminy, gminny, samorzady, samorządowe, Łódź, Piotrków, moszczenica, Radom