strona główna Biuletyn Informacji Publicznej Związek Powiatów Polskich polska wersja english version deutsch version
  × strona główna
Aktualności
Biuro Obsługi Mieszkańców
Informacje ze Starostwa
Od Mieszkańców
Dla przedsiębiorców
Obwieszczenia
Podatki i opłaty
Zatrudnienie
Zamówienia publiczne
Budżet
Rachunki bankowe
Kontakt z Urzędem
Władze Urzędu
Rada Gminy
Sołectwa
Rolnictwo
Jednostki OSP
Stawki podatku i opłaty
Plany i Programy
Regulaminy
Inwestycje
Jednostki oświatowe
Informacje oświatowe
Położenie
Historia
Instytucje
Firmy
Turystyka
Galeria
Wybory i referenda
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
elodzkie1
Fundusze Unijne
DROGA REKORAJ MOSZCZENICA
Inicjatywa
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Moszczenicy
Budowa kanalizacji w Babach i Kiełczówce
Budowa Drogi Białkowice - Gazomia Nowa
Inne projekty
sławni ludzie z naszej gminy
Urząd Gminy
Moszczenica
tel. +48 44 616-96-25
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
«Aktualności»
Finaliści ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach w Gnieźnie
 Ośmioro uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach wśród nagrodzonych finalistów ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Tu powstała Polska – 600-lecie Prymasa Polski". O główną nagrodę, czyli 4-dniowy pobyt w Gnieźnie, w roku jubileuszu 600-lecia Prymasostwa ubiegały się drużyny ze szkół podstawowych w całej Polsce. Do decydującego etapu komisja konkursowa zakwalifikowała 19 drużyn, w tym 7 zespołów z SP im. Janusza Korczaka w Babach. Głosowanie internautów zostało przeprowadzone na stronie kulturapiastowdladzieci.pl.

W sumie na wszystkie prace oddano 8,5 tys. głosów. Ostatecznie do finału doszły dwie drużyny z Bab. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu i nagraniu teatru lalek na podstawie bajek Ignacego Krasickiego. Należało wybrać trzy krótkie bajki (po cztery wersy) lub jedną dłuższą (do dwunastu lub więcej wersów). Inscenizację teatru lalek należało ponadto zarejestrować na nośniku video. Dzieci wcieliły się w rolę aktorów, przygotowały bardzo pracochłonne scenografie dla spektakli, jak również przygotowały prezentacje multimedialne dokumentujące teatrzyki.

W skład nagrodzonej ekipy weszli: Kornelia Długosz, Klaudia Gronowska, Kinga Hejduk, Marta Małgorzaciak, Natalia Sima i Igor Tomczyk z kl. VII oraz Tomasz Ozga i Jakub Ortel z kl. VI . Opiekunem uczniów była Iwona Jędrzejczyk.

Program pobytu został dostosowany do tematyki konkursu. Podczas wizyty w Pierwszej Stolicy Polski laureaci konkursu wzięli udział w warsztatach teatralnych w Centrum Kultury „Scena to dziwna” oraz mogli poznać tajniki funkcjonowania teatru od przysłowiowej kuchni w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Jednym z najważniejszych punktów pobytu dzieci było spotkanie z Arcybiskupem Metropolitą Gnieźnieńskim Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski, a także z byłymi Prymasami Polski, Arcybiskupem Henrykiem Muszyńskim i Arcybiskupem Józefem Kowalczykiem. Finaliści zwiedzili również Wzgórze Lecha, wzięli udział w warsztatach w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz żywej lekcji historii w Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, zaś partnerami konkursu byli: Wielkopolski Kurator Oświaty (partner honorowy), Centrum Kultury „Scena to dziwna”, Biuro Obsługi Turystycznej i Pielgrzymkowej Wzgórze Lecha, Teatr im. Aleksandra Fredry i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

- Wycieczka do Gniezna okazała się dla uczniów ciekawą formą spędzenia czasu z rówieśnikami z innych szkół, często oddalonych setki kilometrów. Program pobytu obfitował w wiele atrakcji dzięki czemu dzieci nawet przez moment nie poczuły znużenia czy też tęsknoty za bliskimi. Uśmiechy na twarzach i zaangażowanie podczas warsztatów mówią same za siebie – z satysfakcją przyznaje Iwona Jędrzejczyk, nauczyciel historii i języka polskiego w SP im. J. Korczaka w Babach. – Osobiście cieszę się z sukcesu moich podopiecznych, choć nie ukrywam, że dla mnie zwycięzcami są wszyscy (7 zespołów) , które komisja zakwalifikowała do etapu półfinałowego. Ostatecznie to internauci zdecydowali o losach zwycięzców. Mnie pozostaje życzyć im dalszych sukcesów i motywować do dalszej pracy.

« powrót
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
MTI
PGN
SIP
Noś Odblaski
Locals
ePuap
odpady
Oferty inwestycyjne
w centrum kultury
Adopcja
Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. w moszczenicy
GOK
GOPS
Gminna Biblioteka Publiczna
ulks moszczenica
86pdh
Polski Związek Wędkarski
<br><br>Dziennik Ustaw
Monitor Polski

<<   Grudzień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA

Serwis Informacyjny Urzędu Gminy w Moszczenicy - www.moszczenica.pl, Moszczenica, samorząd, województwo łódzkie, gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, gmina, miasto Moszczenica, portal samorządowy, serwis, WWW, BIP, Biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, usługi, samorzad, internet, biuletyn informacji publicznej, administracja, cms, portal, aktualnosci, województwo, powiat, aktualności, www, bip, biuletyn, gminy, przetargi, gminne, samorzadowe, uslugi, samorządy, Gminy, gminny, samorzady, samorządowe, Łódź, Piotrków, moszczenica, Radom