strona główna Biuletyn Informacji Publicznej Związek Powiatów Polskich polska wersja english version deutsch version
  × strona główna
Aktualności
Biuro Obsługi Mieszkańców
Informacje ze Starostwa
Od Mieszkańców
Dla przedsiębiorców
Obwieszczenia
Podatki i opłaty
Zatrudnienie
Zamówienia publiczne
Budżet
Rachunki bankowe
Kontakt z Urzędem
Władze Urzędu
Rada Gminy
Sołectwa
Rolnictwo
Jednostki OSP
Stawki podatku i opłaty
Plany i Programy
Regulaminy
Inwestycje
Jednostki oświatowe
Informacje oświatowe
Położenie
Historia
Instytucje
Firmy
Turystyka
Galeria
Wybory i referenda
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
elodzkie1
Fundusze Unijne
DROGA REKORAJ MOSZCZENICA
Inicjatywa
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Moszczenicy
Budowa kanalizacji w Babach i Kiełczówce
Budowa Drogi Białkowice - Gazomia Nowa
Inne projekty
sławni ludzie z naszej gminy
Urząd Gminy
Moszczenica
tel. +48 44 616-96-25
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
«Aktualności»
Inauguracja Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych
 
Uroczyste wbicie szpadla rozpoczęło najważniejszą dla gminy inwestycję - Moszczenickie Tereny Inwestycyjne. - Inwestujemy w przyszłość. Zaczęło się od E-lidera, teraz idziemy krok dalej. Jeżeli chcemy zatrzymać młodych ludzi w naszej gminie, to musimy zrobić wszystko by dać im szanse na znalezienie pracy. MTI to kolejny krok w strategii rozwoju gminy. To wszystko powstaje dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu ludzi - mówił wójt Marceli Piekarek i dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tej inwestycji. Środki na promocję pozyskano dzięki współpracy Moszczenicy z Politechniką Częstochowską, która jak twierdzi wójt Piekarek „stała się już stałym elementem wszystkich innowacyjnych projektów realizowanych przez naszą Gminę. Dzięki pomocy naukowców tej uczelni pozyskaliśmy już ponad 20 mln zł i najważniejsze jest to, że w trakcie realizacji projektów możemy zawsze liczyć na pomoc zespołu prof. Leszka Rutkowskiego.” Członkami zespołu byli dr hab. inż. Rafał Scherer (prof. Politechniki Częstochowskiej), dr inż. Marcin Gabryel oraz dr inż. Marcin Korytkowski – mieszkaniec gminy.

- Cieszę się, że do tego sukcesu przyczynili się pracownicy naszej uczelni. Uczelnie mają kształcić, a władze mają zapewniać pracę i tu w Moszczenicy tak się dzieję i będę ją podawał jako przykład – mówił prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol, rektor Politechniki Częstochowskiej od lat współpracującej z gminą. - Ta inwestycja to nie tylko sukces gminy i powiatu piotrkowskiego, ale i województwa łódzkiego. Wójt Marceli Piekarek dołączył dziś do najlepszych wójtów województwa łódzkiego, dołączył m.in. do Józefa Kaczmarka, burmistrza Uniejowa, do odważnych gospodarzy, którzy nie patrzą tylko na jakieś małe oszczędności – podkreślił obecny na uroczystości Dariusz Klimczak, wicemarszałek województwa łódzkiego.

- Gratuluję tej inwestycji i cieszę się, że współpraca samorządu z uczelnią jest tu realizowana w praktyce. A dzisiejsza deszczowa pogoda zwiastuje, że inwestycja będzie rosłą szybko – dodał starosta piotrkowski Stanisław Cubała.

Miejsce budowy poświęcił bp Marek Marczak, administrator Archidiecezji Łódzkiej, a symbolicznego wbicia szpadli dokonali przedstawiciele władz gminy oraz zaproszeni goście m.in. parlamentarzyści ziemi łódzkiej: poseł Elżbieta Radziszewska, senatorzy Wiesław Dobkowski i Grzegorz Wojciechowski, Mariusz Madejczyk pełnomocnik Ministra Cyfryzacji do współpracy z administracją rządową i samorządową RP, wicemarszałkowie województwa łódzkiego Dariusz Klimczak i Artur Bagieński, starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała i wicestarosta Piotr Wojtysiak, przedstawiciele Politechniki Częstochowskiej z rektorem na czele, radni gminy oraz przedstawiciele instytucji i partnerów współpracujących przy powstaniu MTI.

Projekt pod nazwą Moszczenickie Tereny Inwestycyjne dotyczy zagospodarowania terenów po dawnych Zakładach Przemysłu Bawełnianego, gdzie jeszcze 25 lat temu pracowało kilka tysięcy osób. Mają stać się siedzibą dla nowych firm z branży m.in. IT. W ramach projektu powstanie ponad 1000 m2 przestrzeni biurowej oraz nowoczesne Data Center wraz z siecią optyczną z wyjściem na "świat" do sieci Internet poprzez cztery punkty styku o przepustowości 10 GB/s każde. Remont obejmie nie tylko budynek, ale też infrastrukturę, drogi dojazdowe oraz parkingi. Gmina już ogłosiła przetarg, który ma wyłonić wykonawcę. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie 2019 r.

« powrót
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
MTI
PGN
SIP
Noś Odblaski
Locals
ePuap
odpady
Oferty inwestycyjne
w centrum kultury
Adopcja
Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. w moszczenicy
GOK
GOPS
Gminna Biblioteka Publiczna
ulks moszczenica
86pdh
Polski Związek Wędkarski
<br><br>Dziennik Ustaw
Monitor Polski

<<   Grudzień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA

Serwis Informacyjny Urzędu Gminy w Moszczenicy - www.moszczenica.pl, Moszczenica, samorząd, województwo łódzkie, gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, gmina, miasto Moszczenica, portal samorządowy, serwis, WWW, BIP, Biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, usługi, samorzad, internet, biuletyn informacji publicznej, administracja, cms, portal, aktualnosci, województwo, powiat, aktualności, www, bip, biuletyn, gminy, przetargi, gminne, samorzadowe, uslugi, samorządy, Gminy, gminny, samorzady, samorządowe, Łódź, Piotrków, moszczenica, Radom