strona główna Biuletyn Informacji Publicznej Związek Powiatów Polskich polska wersja english version deutsch version
  × strona główna
Aktualności
Biuro Obsługi Mieszkańców
Informacje ze Starostwa
Od Mieszkańców
Dla przedsiębiorców
Obwieszczenia
Podatki i opłaty
Zatrudnienie
Zamówienia publiczne
Budżet
Rachunki bankowe
Kontakt z Urzędem
Władze Urzędu
Rada Gminy
Sołectwa
Rolnictwo
Jednostki OSP
Stawki podatku i opłaty
Plany i Programy
Regulaminy
Inwestycje
Jednostki oświatowe
Informacje oświatowe
Położenie
Historia
Instytucje
Firmy
Turystyka
Galeria
Wybory i referenda
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
elodzkie1
Fundusze Unijne
DROGA REKORAJ MOSZCZENICA
Inicjatywa
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Moszczenicy
Budowa kanalizacji w Babach i Kiełczówce
Budowa Drogi Białkowice - Gazomia Nowa
Inne projekty
sławni ludzie z naszej gminy
Urząd Gminy
Moszczenica
tel. +48 44 616-96-25
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
«Aktualności»
Tradycja i innowacja. Dożynki Powiatowe w Moszczenicy
Starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała już po raz 18 zaprasza wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Piotrkowskiego Pauliną Dziadczyk na Powiatowe Święto Plonów. Po raz drugi odbędą się one w Moszczenicy – gminie promującej innowacje.

Na dożynkowych starostów wybrano: Anettę Derendarz z Sierosławia (gm. Moszczenica) i Andrzeja Parasa ze Skotnik (gm. Aleksandrów). Starościna wspólnie z mężem Mariuszem i dwoma synami Sebastianem i Krzysztofem, od 20 lat prowadzi 30 hektarowe gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli trzody chlewnej, z roczną produkcją 2500 sztuk tuczników. Natomiast starosta powiatowego święta plonów, prowadzi od 1984 roku 90 hektarowe gospodarstwo rolne w Skotnikach w gminie Aleksandrów. Specjalizuje się w hodowli bydła mięsnego i mlecznego, obecnie na stanie mając 200 sztuk. Mimo tak odpowiedzialnej i czasochłonnej pracy znajduje czas na działalność pozarolniczą, czyli tartak i stolarnię. Ceremoniał dożynkowy oraz występy artystyczne odbędą się na scenie amfiteatru Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy. Uroczystości rozpoczną się o 14.00. Poznamy tam laureata honorowego tytułu „Za zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego. Teren wokół amfiteatru wypełnią stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, powiatowych jednostek organizacyjnych oraz instytucji działających na rzecz rolników. Dla dzieci organizatorzy moc atrakcji. Uczestników Dożynek bawić będą m.in. lokalni artyści, ale także goście z zaprzyjaźnionego Rejonu Glodeni z Mołdawii.

 Na finał o 18.30 zagra gwiazda rock polo SŁAWOMIR. Równolegle w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Moszczenicy wójt gminy Marceli Piekarek organizuje targi rolno – spożywcze (10.00 – 17.00) . Natomiast o 17.00, uczestnicy dożynek staną się świadkami niecodziennego wydarzenia, które rozpocznie nową erę dla Moszczenicy. W miejscu dawnych zakładów włókienniczych zainaugurowany zostanie projekt „Moszczenickie Tereny Inwestycyjne". Serdecznie zapraszamy, w najbliższą niedzielę, na Dożynki Powiatowe do Moszczenicy.

« powrót
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
MTI
PGN
SIP
Noś Odblaski
Locals
ePuap
odpady
Oferty inwestycyjne
w centrum kultury
Adopcja
Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. w moszczenicy
GOK
GOPS
Gminna Biblioteka Publiczna
ulks moszczenica
86pdh
Polski Związek Wędkarski
<br><br>Dziennik Ustaw
Monitor Polski

<<   Styczeń   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA

Serwis Informacyjny Urzędu Gminy w Moszczenicy - www.moszczenica.pl, Moszczenica, samorząd, województwo łódzkie, gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, gmina, miasto Moszczenica, portal samorządowy, serwis, WWW, BIP, Biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, usługi, samorzad, internet, biuletyn informacji publicznej, administracja, cms, portal, aktualnosci, województwo, powiat, aktualności, www, bip, biuletyn, gminy, przetargi, gminne, samorzadowe, uslugi, samorządy, Gminy, gminny, samorzady, samorządowe, Łódź, Piotrków, moszczenica, Radom