strona główna Biuletyn Informacji Publicznej Związek Powiatów Polskich polska wersja english version deutsch version
  × strona główna
Aktualności
Biuro Obsługi Mieszkańców
Informacje ze Starostwa
Od Mieszkańców
Dla przedsiębiorców
Obwieszczenia
Podatki i opłaty
Zatrudnienie
Zamówienia publiczne
Budżet
Rachunki bankowe
Kontakt z Urzędem
Władze Urzędu
Rada Gminy
Sołectwa
Rolnictwo
Jednostki OSP
Stawki podatku i opłaty
Plany i Programy
Regulaminy
Inwestycje
Jednostki oświatowe
Informacje oświatowe
Położenie
Historia
Instytucje
Firmy
Turystyka
Galeria
Wybory i referenda
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
elodzkie1
Fundusze Unijne
DROGA REKORAJ MOSZCZENICA
Inicjatywa
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Moszczenicy
Budowa kanalizacji w Babach i Kiełczówce
Budowa Drogi Białkowice - Gazomia Nowa
Inne projekty
sławni ludzie z naszej gminy
Urząd Gminy
Moszczenica
tel. +48 44 616-96-25
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
«Aktualności»
Zebrano ponad tonę darów!
 
W niedzielę, 10 września 2017 uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy podsumowali akcję „Piotrkowskie Serce”. Gmina Koronowo, wsie: Wilcze, Dziedzinek, Sitowiec – to miejsca do których bezpośrednio dotarły wszystkie zebrane przez mieszkańców powiatu piotrkowskiego dary. - Zniszczenia, które osobiście widzieli przedstawiciele HARC`u jadąc do poszkodowanych wyglądają zupełnie inaczej, niż te które oglądamy w telewizji, czy słyszymy o nich w mediach. Są przerażające. Dachy przykryte plandekami, które już zaczynają przeciekać, pozrywane i leżące na poboczach blachy, położone całe połacie drzew – to dzisiejszy obraz gminy Koronowo. Ponad 160 budynków mieszkalnych i ponad 300 gospodarczych ucierpiało w wyniku nawałnicy i niestety tylko kilka, może kilkanaście z nich są w tej chwili w fazie naprawiania. Pozostałe są jedynie zabezpieczone plandekami, a przecież idzie jesień…. – opowiadają osoby, które podróżowały przez zniszczone tereny. Gospodarstwo Pana Ryszarda Szuba – mieszkańca wsi Wilcze było jednym z pierwszych na drodze nawałnicy.

- Pan Ryszard zaprosił nas na obiad po długiej podróży i pokazał prawdziwe zniszczenia. Zerwany dach nad pokojem jego dzieci, wyrwane z zawiasami nowe okno, zalane podłogi, podniesiony i poderwany przez wiatr wraz z wieńcem dach budynku gospodarczego i kombajn – nie uwierzycie …. przesunięty przez wichurę i wyrwane wrota od stodoły o ponad 2 metry! Zalane zboże w stodole i połamane drzewa, słupy betonowe…. brak słów… Panie Ryszardzie – dziękujemy za posiłek i życzymy Panu jak najszybszego powrotu do normalności. Wiemy jednak, że to nie będzie takie proste i z pewnością zajmie miesiące, a może nawet i całe lata. Smutek, rozpacz – podkreślają organizatorzy zbiórki.

Akcja prowadzona przez dwa tygodnie wspólnie ze Stowarzyszeniem HARC przyniosła nadspodziewane efekty. Zebrano ponad tonę darów m.in. wyprawki szkolne, artykuły chemiczne, spożywcze oraz wszelkie inne rzeczy niezbędne ludziom poszkodowanym w nawałnicy pomorskiej. Organizatorzy dziękują każdemu, kto włączył się w akcję!

« powrót
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
MTI
PGN
SIP
Noś Odblaski
Locals
ePuap
odpady
Oferty inwestycyjne
w centrum kultury
Adopcja
Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. w moszczenicy
GOK
GOPS
Gminna Biblioteka Publiczna
ulks moszczenica
86pdh
Polski Związek Wędkarski
<br><br>Dziennik Ustaw
Monitor Polski

<<   Styczeń   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA

Serwis Informacyjny Urzędu Gminy w Moszczenicy - www.moszczenica.pl, Moszczenica, samorząd, województwo łódzkie, gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, gmina, miasto Moszczenica, portal samorządowy, serwis, WWW, BIP, Biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, usługi, samorzad, internet, biuletyn informacji publicznej, administracja, cms, portal, aktualnosci, województwo, powiat, aktualności, www, bip, biuletyn, gminy, przetargi, gminne, samorzadowe, uslugi, samorządy, Gminy, gminny, samorzady, samorządowe, Łódź, Piotrków, moszczenica, Radom