strona główna Biuletyn Informacji Publicznej Związek Powiatów Polskich polska wersja english version deutsch version
  × strona główna
Aktualności
Biuro Obsługi Mieszkańców
Informacje ze Starostwa
Od Mieszkańców
Dla przedsiębiorców
Obwieszczenia
Podatki i opłaty
Zatrudnienie
Zamówienia publiczne
Budżet
Rachunki bankowe
Kontakt z Urzędem
Władze Urzędu
Rada Gminy
Sołectwa
Rolnictwo
Jednostki OSP
Stawki podatku i opłaty
Plany i Programy
Regulaminy
Inwestycje
Jednostki oświatowe
Informacje oświatowe
Położenie
Historia
Instytucje
Firmy
Turystyka
Galeria
Wybory i referenda
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
elodzkie1
Fundusze Unijne
DROGA REKORAJ MOSZCZENICA
Inicjatywa
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Moszczenicy
Budowa kanalizacji w Babach i Kiełczówce
Budowa Drogi Białkowice - Gazomia Nowa
Inne projekty
sławni ludzie z naszej gminy
Urząd Gminy
Moszczenica
tel. +48 44 616-96-25
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
«Aktualności»
Łazik marsjański Modernity i wirtualna rzeczywistość na targach w Moszczenicy
Wirtualna rzeczywistość i łazik marsjański, to tylko niektóre atrakcje targów poświęconych m.in innowacjom.

Zbliżające się wielobranżowe targi w Moszczenicy to gratka dla miłośników gier komputerowych i nowinek technicznych. 17 września w moszczenickiej hali sportowej wśród stoisk zaprezentują się m.in. studenci z Politechniki Częstochowskiej, którzy znaleźli się na podium w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich. W University Rover Challenge organizowanych co roku w pustynnej bazie Mars Desert Research Station w Utah, w drodze do finału studenci z PCz musieli pokonać drużyny z całego świata. Modernity, bo taką nazwę nosi łazik zbudowany przez PCz Rover Team wysyła ultradźwięki jak nietoperz i dzięki nim lokalizuje przeszkody na swojej trasie. Jego umiejętność poruszania po trudnym terenie była testowana m.in na dziurawych chodnikach. Modernity wyposażony jest w aluminiowe, silne i precyzyjne ramię do zbierania materiału badawczego.

- Zapraszamy do odwiedzania naszych targów nie tylko dorosłych, ale i młodzież - zachęca wójt Moszczenicy Marceli Piekarek. Na dwóch stanowiskach VR będzie można się przenieść w wirtualną rzeczywistość i spróbować swoich sił w konkursach zorganizowanych w trakcie trwania targów. Rywalizacja prowadzona będzie w 2 kategoriach wiekowych: do 10 lat i powyżej 10. Do dyspozycji zwiedzających będzie także refleksomierz. Korzystanie z tego urządzenia to świetna zabawa, pozwalająca sprawdzić swój refleks. Na zakończenie targów najlepszym graczom przedstawiciele firm Passus SA i Smartvide, którzy zorganizowali tę cześć wystawy wręczą nagrody. - Będzie nie tylko zabawa - podkreśla sekretarz gminy Krzysztof Jędrzejczyk. - Zachęcamy także rodziców do udziału w targach i przyprowadzenia dzieci na szkolenie z przeciwdziałaniu cyberprzemocy, które poprowadzą przedstawiciele policji z Komendy w Piotrkowie Tryb. - dodaje.

Oprócz nowinek technicznych i IT na targach zaprezentują się firmy z branży, rolnej, spożywczej, przetwórstwa drewna, energetyki z Odnawialnymi Źródłami Energii. Wstęp (10.00-16.00) dla zwiedzających jest bezpłatny. Tegoroczne targi towarzyszą Dożynkom Powiatowym, które odbędą się w amfiteatrze sąsiadującym z budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy.

Targi zorganizowano w ramach realizacji projektu "Wzrost eksportu sektora MŚP w Łódzkiem w wyniku zastosowania nowoczesnych metod regionalnego marketingu gospodarczego”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: II Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka, Działanie: II.2 Internacjonalizacja przedsiębiorstw, Poddziałanie II.2.2 Promocja gospodarcza regionu, który realizowany jest po hasłem „Moszczenica Promuje Innowacje”.

zdjęcia łazika dzięki uprzejmości Politechniki Częstochowskiej, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki www.wimii.pcz.pl

« powrót
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
MTI
PGN
SIP
Noś Odblaski
Locals
ePuap
odpady
Oferty inwestycyjne
w centrum kultury
Adopcja
Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. w moszczenicy
GOK
GOPS
Gminna Biblioteka Publiczna
ulks moszczenica
86pdh
Polski Związek Wędkarski
<br><br>Dziennik Ustaw
Monitor Polski

<<   Styczeń   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA

Serwis Informacyjny Urzędu Gminy w Moszczenicy - www.moszczenica.pl, Moszczenica, samorząd, województwo łódzkie, gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, gmina, miasto Moszczenica, portal samorządowy, serwis, WWW, BIP, Biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, usługi, samorzad, internet, biuletyn informacji publicznej, administracja, cms, portal, aktualnosci, województwo, powiat, aktualności, www, bip, biuletyn, gminy, przetargi, gminne, samorzadowe, uslugi, samorządy, Gminy, gminny, samorzady, samorządowe, Łódź, Piotrków, moszczenica, Radom