strona główna Biuletyn Informacji Publicznej Związek Powiatów Polskich polska wersja english version deutsch version
  × strona główna
Aktualności
Biuro Obsługi Mieszkańców
Informacje ze Starostwa
Od Mieszkańców
Dla przedsiębiorców
Obwieszczenia
Podatki i opłaty
Zatrudnienie
Zamówienia publiczne
Budżet
Rachunki bankowe
Kontakt z Urzędem
Władze Urzędu
Rada Gminy
Sołectwa
Rolnictwo
Jednostki OSP
Stawki podatku i opłaty
Plany i Programy
Regulaminy
Inwestycje
Jednostki oświatowe
Informacje oświatowe
Położenie
Historia
Instytucje
Firmy
Turystyka
Galeria
Wybory i referenda
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
elodzkie1
Fundusze Unijne
DROGA REKORAJ MOSZCZENICA
Inicjatywa
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Moszczenicy
Budowa kanalizacji w Babach i Kiełczówce
Budowa Drogi Białkowice - Gazomia Nowa
Inne projekty
sławni ludzie z naszej gminy
Urząd Gminy
Moszczenica
tel. +48 44 616-96-25
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
«Aktualności»
Dzień Patrona św. Jana Pawła II

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Gazomi obchodzono Święto Patrona, które przypada w dniu kanonizacji Wielkiego Polaka – 27 kwietnia. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły, przemówieniem p. Anety Piotrowskiej - dyrektora szkoły oraz p. Agaty Biesagi – zastępcy Wójta Gminy Moszczenica. W uroczystości udział wzięli również: ks. kanonik Tomasz Owczarek - proboszcz parafii w Wolborzu,  Marcin Staniaszek – Radny Gminy Moszczenica oraz Paulina Szewczyk – przewodnicząca Rady Rodziców.

Święto Patrona nie mogło odbyć się bez inscenizacji poświęconej wspomnieniu Jana Pawła II przygotowanej przez uczniów klas III – VI pod kierunkiem Anny Justyny. Po części artystycznej odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w Moszczenicy, Srocku, Proszeniu, Wolborzu, Komornikach i Gazomi . W komisji konkursowej zasiadali: Ewa Krawczyk – kierownik Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Tryb. , ks. Kanonik Tomasz Owczarek- proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Wolborzu oraz Aneta Piotrowska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Gazomi.

Po podsumowaniu wszystkich zebranych przez drużyny punktów, III miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Srocku (Karolina Kuchta, Monika Piera i Oliwia Wędzonka), II miejsce wywalczyli przedstawiciele ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Wolborzu (Zuzanna Kusideł, Natalia Jeżak, Patryk Pełka). Na najwyższym miejscu podium uplasowali się gospodarze (Julia Midera, Norbert Drechna, Karol Drechna).
Podczas uroczystości podsumowano również wyniki konkursu plastycznego dla uczniów klas I - III, którzy mieli za zadanie zmierzyć się z niełatwym tematem „Matka Boża w życiu Jana Pawła II”. Przyznano 9 nagród i 6 wyróżnień. Nagrody otrzymali: Maja Rudnik z SP w Moszczenicy, Adam Oleksiewicz i Anna Małgorzaciak z ZS w Srocku, Zuzanna Zdulska i Hubert Dąbrowski z SP w Wolborzu oraz Justyna Tworek, Mateusz Staniaszek, Julita Żerek i Renata Gawęda z SP w Gazomi. Wyróżniono prace: Juliana Lewickiego z SP w Moszczenicy, Aleksandrę Piłat z ZS w Srocku, Igę Malinowską i Oliwiewra Rytycha z SP w Wolborzu oraz Kingę Białas i Martę Łaską z SP w Gazomi.

« powrót
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
MTI
PGN
SIP
Noś Odblaski
Locals
ePuap
odpady
Oferty inwestycyjne
w centrum kultury
Adopcja
Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. w moszczenicy
GOK
GOPS
Gminna Biblioteka Publiczna
ulks moszczenica
86pdh
Polski Związek Wędkarski
<br><br>Dziennik Ustaw
Monitor Polski

<<   Styczeń   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA

Serwis Informacyjny Urzędu Gminy w Moszczenicy - www.moszczenica.pl, Moszczenica, samorząd, województwo łódzkie, gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, gmina, miasto Moszczenica, portal samorządowy, serwis, WWW, BIP, Biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, usługi, samorzad, internet, biuletyn informacji publicznej, administracja, cms, portal, aktualnosci, województwo, powiat, aktualności, www, bip, biuletyn, gminy, przetargi, gminne, samorzadowe, uslugi, samorządy, Gminy, gminny, samorzady, samorządowe, Łódź, Piotrków, moszczenica, Radom