strona główna Biuletyn Informacji Publicznej Związek Powiatów Polskich polska wersja english version deutsch version
  × strona główna
Aktualności
Biuro Obsługi Mieszkańców
Informacje ze Starostwa
Od Mieszkańców
Dla przedsiębiorców
Obwieszczenia
Podatki i opłaty
Zatrudnienie
Zamówienia publiczne
Budżet
Rachunki bankowe
Kontakt z Urzędem
Władze Urzędu
Rada Gminy
Sołectwa
Rolnictwo
Jednostki OSP
Stawki podatku i opłaty
Plany i Programy
Regulaminy
Inwestycje
Jednostki oświatowe
Informacje oświatowe
Położenie
Historia
Instytucje
Firmy
Turystyka
Galeria
Wybory i referenda
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
elodzkie1
Fundusze Unijne
DROGA REKORAJ MOSZCZENICA
Inicjatywa
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Moszczenicy
Budowa kanalizacji w Babach i Kiełczówce
Budowa Drogi Białkowice - Gazomia Nowa
Inne projekty
sławni ludzie z naszej gminy
Urząd Gminy
Moszczenica
tel. +48 44 616-96-25
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>

Wójt odpowiada na pytania

Z uwagi na to, że dużo pytań od mieszkańców dotyczy próśb o przedstawienie dokonań Wójta Gminy za okres 2010 - 2015 odsyłam Państwa do poniższego linku, pod którym znajduje się stosowne sprawozdanie:

Sprawozdanie

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy


Przypominam, że zgodnie z Regulaminem zadawania pytań nie będę odpowiadał na pytania sformułowane w sposób wulgarny, obraźliwy, nieprzyzwoity bądź poniżający mnie, moich współpracowników i pracowników, a także naruszające przepisy ustawy o ochronie danych osobowych, gdyż nie temu służy ta strona.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy


imie: Rafał data: 2017-05-30 20:35:33
pytanie:
Kiedy na ulicy Spacerowej w Babach zostaną załatane dziury. Mamy koniec maja a nic w tej kwestii się nie dzieje a zawieszenia mimo wolnej jazdy w autach na tym ostro cierpią.

odpowiedź:
Panie Rafale,

Problem stanu dróg po zimie na terenie naszej był problemem bardzo poważnym. Do naprawy ul. Spacerowej Przedsiębiorstwo Komunalne ma przystąpić po 25 czerwca b.r. Spółka nie jest w stanie naprawić wszystkich dróg w jednym czasie. Prosimy o wyrozumiałość.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: mieszkaniec data: 2017-05-17 21:52:30
pytanie:
Panie Wójcie kiedy mogę liczyć na rozwiązanie problemu ze swobodnym poruszaniu się po chodniku w środy .Jestem osobą na wózku ale w dniu dzisiejszym nie dało się pokonać odcinka od sklepu pana Jarosa do Orlika.Zamiast pieszych na chodniku stał sznur samochodów.


Pozdrawiam

odpowiedź:
Szanowny Mieszkańcu,

Z opisywanym przez Pana problemem walczymy od samego początku powstania targowiska.Pomimo znaków zakazujących na tym odcinku, wyegzekwowanie prawa jest tematem trudnym, bo trzeba ludzi karać. Widząc ten problem, podjąłem inicjatywę rozbudowy targowiska o kolejne miejsca parkingowe od strony parku i stawów. W tej sprawie już przygotowujemy wniosek o dofinansowanie zewnętrzne. Proszę o cierpliwość i doraźne zwracanie się do policji o nasilenie kontroli w ym miejscu w dni targowe.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Marek data: 2017-04-02 21:48:56
pytanie:
Witam do kogo w urzędzie można się zgłosić w celu pomocy w uzyskaniu dofinansowania na ekologiczne żródła ciepła, termomodernizację itp. Czy gmina prowadzi jakieś programy tego typu czy trzeba starać się indywidualnie w WFOŚ w Łodzi?

odpowiedź:
Panie Marku,

Obecnie nie ma możliwości przystąpienia przez Gminę do programu, który przewidywałby dofinansowanie na ww. prace w przypadku osób fizycznych. Taką możliwość oferuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, jednak jednostki samorządowe nie pośredniczą w pozyskiwaniu środków i współpracę należy nawiązać indywidualnie z WFOŚiGW. Więcej informacji o Programie Priorytetowym pn. Program dla przedsięwzięć w zakresie termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii - 2017 znajduje się na stronach WFOŚiGW pod adresem: http://www.wfosigw.lodz.pl/osoby_fizyczne.php

Nadmieniam, iż z powodu ograniczeń formalnych, tzn. liczby mieszkańców miejscowości poniżej wymaganego 5000 osób, Gmina Moszczenica nie mogła przystąpić do programu WFOŚiGW pn. Program Ograniczania Niskiej Emisji (nabór wniosków zakończony 10.04.2017r.).

Jednocześnie zapewniam, że ze względu na duże zainteresowanie dofinansowaniem kosztów modernizacji źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych cały czas monitorujemy możliwość przystąpienia Gminy do programów oferujących mieszkańcom taką możliwość.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Maciej data: 2017-03-24 19:46:34
pytanie:
Dzień Dobry.
O co chodzi z oznakowaniem drzew w parku kolorem pomarańczowym i zielonym? Czy będą one wycinane?

odpowiedź:
Panie Macieju

Odpowiadam na Pana pytanie: tak, drzewa te są przeznaczone do usunięcia w ramach planowanej rewaloryzacji parku. Ww./ dokumentacja znajduje się w referacie INWESTYCJI I ROZWOJU u pana P.Chorążego.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Rafał data: 2017-03-11 20:57:40
pytanie:
Panie Wójcie czy można w naszej gminie zając się poprawą jakością obsługi wodociągów z uwagi iż w Babach są bardzo często wahania ciśnienia wody w sieci mimo zgłoszeń do wodociągów problem ten ciągle występuje a nie widać odpowiednich inwestycji które maja temu zaradzić. Czy można wprowadzić każdemu indywidualne konta do opłat by można było sobie płacić na podobieństwo tego jak jest PGE oraz wprowadzić zdalny odczyt wodomierzy, gdyż nie zawsze wiadomo kiedy będzie spisywana woda.

odpowiedź:
Panie Rafale,

Ujęcie Baby oczekuje w kolejności na prace modernizacyjne z uwagi na ograniczone możliwości finansowe gminy. Problem nierównomiernego występowania ciśnienia wody w instalacji wodociągowej jest znanym zjawiskiem dla Przedsiębiorstwa Komunalnego, zajmującego się jego eksploatacją. Przyczyny występowania tego zjawiska to przede wszystkim nierównomierne pobory wody przez mieszkańców tzw. raptowne i to na przyłączach, które posiadają większe średnice. Natomiast każdy użytkownik ma swe konto rozliczeniowe, swój numer i nie widzę przeciwwskazań, aby wpłat dokonywać na rachunek w formie przelewu. Natomiast zdalne odczytywanie wodomierzy w warunkach wsi to przedsięwzięcie kosztochłonne i na pewno w przyszłości zostanie wdrożone. A co do częstotliwości odczytów spółka próbuje utrzymać sztywne terminy. Nie zawsze się to jednak udaje z przyczyn obiektywnych i ludzkich.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Rafał data: 2017-03-02 23:49:11
pytanie:
Witam,
Panie Wójcie co z ulicą Gazomską? Po zimie wygląda fatalnie, zwłaszcza na wysokości z ul.Leśną. Kiedy planowana jest gruntowna przebudowa? Ponawiam pytanie...
Z góry dziękuję.

odpowiedź:
Szanowny Panie Rafale,

Jesteśmy na etapie rozstrzygnięcia przetargu na wykonanie dokumentacji technicznej ul. Gazomskiej i Gazomi Starej do granic Gminy Moszczenica.


Z poważaniem
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Cezary Zawadzki data: 2017-02-26 17:01:09
pytanie:
Jakiś czas temu(10-11dni)przyjechała ekipa i w okolicy nr.76 ,rozkopała pobocze szukając awarii jakiegoś kabelka.Do dnia dzisiejszego kable wystają z ziemi, a dół jest nie zabezpieczony.Po kilku dniach dzwoniłem do UG,połączono mnie z działem inwestycji, gdzie miła Pani zapewniła mnie,że zajmie się sprawą.Jak widać potrzebny będzie jakiś wypadek by ktoś się tym zajął skutecznie.Pozdrawiam.CZ

odpowiedź:
Szanowny Panie,

Informuję, że zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej nr 1531E, której zarządcą jest Zarząd Dróg Powiatowych w Piotrkowie Tryb. Firma konserwująca sieci telekomunikacyjne (Eneva), usuwając awarię faktycznie pozostawiła niezabezpieczony wykop w poboczu jezdni drogi. Po Pana telefonie interweniowaliśmy w Zarządzie Dróg Powiatowych w sprawie przywrócenia terenu do stanu pierwotnego.

Wyegzekwowanie powyższego wymagało kilkakrotnych telefonicznych i mailowych interwencji. Na początku marca sprawa została załatwiona – wykopy zostały zasypane.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: jan data: 2017-02-24 23:34:42
pytanie:
Jestem wędkarzem, czy na sprawozdawcze zebranie stowarzyszenia ,,Malik,, mogą przyjść tylko wędkarze posiadający ważną legitymację stowarzyszenia jak to jest zamieszczone w ogłoszeniu przez prezesa p. Pawła Cz. i w-ce prezesa p. Pawła K. Czy ogłoszenie jest zgodne z prawem ? Czy stowarzyszenie nie powinno zamieścić informacji o przebiegu zebrania sprawozdawczego na stronie UG ? Czy brał pan pod uwagę aby zbiorniki wodne, które teraz są dzierżawione przez stowarzyszenie mogły pełnić rolę rekreacyjną nieodpłatnie i służyć wszystkim mieszkańcom gminy a nie tylko tym, którzy należą do stowarzyszenia ?

odpowiedź:
Szanowny Panie Janie,

Pytania te należy skierować do prezesa i władz stowarzyszenia „Malik’.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Andrzej z Gazomskiej data: 2017-02-24 18:20:50
pytanie:
Proszę o jak najszybszą naprawę drogi po zimowej
aurze,oraz kiedy będzie możliwy remont kompleksowy Gazomskiej do granic gminy.

odpowiedź:
Szanowny Panie Andrzeju,

Jesteśmy na etapie rozstrzygnięcia przetargu na wykonanie dokumentacji technicznej ul. Gazomskiej i Gazomi Starej do granic Gminy Moszczenica.


Z poważaniem
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: JADŹKA Z WIOSKI data: 2017-02-22 17:14:28
pytanie:
Szanowny Panie Wójcie.
Serdecznie zapraszam Pana Wójta oraz urzędników odpowiedzialnych za drogi w gminie do odwiedzenia Gazomi Starej najlepiej swoimi własnymi samochodami. Będzie mógł się Pan przekonać jak się jeździ w wioskach trzeciego świata bez opuszczania terenu gminy. Wiem, że nie po drodze (dosłownie)Panu podróżować w tym kierunku. Droga łącząca stolicę gminy z Gazomią to "prawdziwie nowoczesna arteria komunikacyjna i wizytówka naszej gminy". Nie przekonują nas mieszkańców GAZOMI tłumaczenia w stylu " zniszczenia powstały z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych", sytuacja ta powtarza się od lat, a pseudo naprawy wołają o pomstę do nieba. Pozdrawiam władze gminy.

odpowiedź:
Szanowna Pani,

Informuję, że jesteśmy na etapie rozstrzygnięcia przetargu na wykonanie dokumentacji technicznej ul. Gazomskiej i Gazomi Starej do granic Gminy Moszczenica. Dodam, że w pierwszej kolejności będziemy budować w Gazomi Starej kanalizację sanitarną, dlatego budowa drogi w tym czasie jest bezsensowna.
1 do 10 z 694
poprzednie | następne
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
PGN
SIP
Noś Odblaski
Locals
ePuap
odpady
Oferty inwestycyjne
w centrum kultury
Adopcja
Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. w moszczenicy
GOK
GOPS
Gminna Biblioteka Publiczna
ulks moszczenica
86pdh
Polski Związek Wędkarski
<br><br>Dziennik Ustaw
Monitor Polski

<<   Czerwiec   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

MAPA SERWISU
STATYSTYKA

Serwis Informacyjny Urzędu Gminy w Moszczenicy - www.moszczenica.pl, Moszczenica, samorząd, województwo łódzkie, gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, gmina, miasto Moszczenica, portal samorządowy, serwis, WWW, BIP, Biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, usługi, samorzad, internet, biuletyn informacji publicznej, administracja, cms, portal, aktualnosci, województwo, powiat, aktualności, www, bip, biuletyn, gminy, przetargi, gminne, samorzadowe, uslugi, samorządy, Gminy, gminny, samorzady, samorządowe, Łódź, Piotrków, moszczenica, Radom