strona główna Biuletyn Informacji Publicznej Związek Powiatów Polskich polska wersja english version deutsch version
  × strona główna
Aktualności
Biuro Obsługi Mieszkańców
Informacje ze Starostwa
Od Mieszkańców
Dla przedsiębiorców
Obwieszczenia
Podatki i opłaty
Zatrudnienie
Zamówienia publiczne
Budżet
Rachunki bankowe
Kontakt z Urzędem
Władze Urzędu
Rada Gminy
Sołectwa
Rolnictwo
Jednostki OSP
Stawki podatku i opłaty
Plany i Programy
Regulaminy
Inwestycje
Jednostki oświatowe
Informacje oświatowe
Położenie
Historia
Instytucje
Firmy
Turystyka
Galeria
Wybory i referenda
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
elodzkie1
Fundusze Unijne
DROGA REKORAJ MOSZCZENICA
Inicjatywa
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Moszczenicy
Budowa kanalizacji w Babach i Kiełczówce
Budowa Drogi Białkowice - Gazomia Nowa
Inne projekty
sławni ludzie z naszej gminy
Urząd Gminy
Moszczenica
tel. +48 44 616-96-25
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>

Wójt odpowiada na pytania

Z uwagi na to, że dużo pytań od mieszkańców dotyczy próśb o przedstawienie dokonań Wójta Gminy za okres 2010 - 2015 odsyłam Państwa do poniższego linku, pod którym znajduje się stosowne sprawozdanie:

Sprawozdanie

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy


Przypominam, że zgodnie z Regulaminem zadawania pytań nie będę odpowiadał na pytania sformułowane w sposób wulgarny, obraźliwy, nieprzyzwoity bądź poniżający mnie, moich współpracowników i pracowników, a także naruszające przepisy ustawy o ochronie danych osobowych, gdyż nie temu służy ta strona.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy


imie: Kacper PILCH data: 2017-10-13 15:53:01
pytanie:
Szanowny Panie Wójcie!
Muszę zainteresować Pana sprawą skrzyżowania ulic: Proszeńskiej, Leśnej, Modrzewiowej. Kila razy a ostatnio dzisiaj rano tj. 13.10.2017r. ( tzw. piatek trzynastego)byłem (i pewnie jeszcze będę)świadkiem jak kierowcy zachowują się na tym skrzyżowaniu. Jak wiadomo ulica Modrzewiowa ma pierszeństwo nad ulicą Leśną, skręcając z ulicy Proszeńskiej w Leśną należy ustąpić pierszeństwa pojazdom jadącym ulicą Modrzewiową. itd. itd. itd. Niestety na tym skrzyżowaniu dominuje tzw. wolna amerykanka, każdy uwaza , że ma tam pierszeństwo. Czy naniesienie na jezdni oznaczeń poziomych

odpowiedź:
Szanowny Panie

Dziękuję za Pana uwagi i obserwacje. Wszyscy użytkownicy ruchu zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz obowiązującej organizacji ruchu na wszystkich drogach. Istnieje wątpliwość czy wykonanie oznakowania poziomego na jezdni zmieni sytuację na przedmiotowym skrzyżowaniu, skoro w chwili obecnej oznakowanie pionowe nie jest respektowane.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: saturnin data: 2017-10-04 12:45:45
pytanie:
Panie Wójcie, czy są już konkretne firmy chętne do utworzenia swojej siedziby czy oddziału na ternie Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych? Jeśli tak, to jakie?

odpowiedź:
Gmina wraz ze złożeniem wniosku o dofinansowanie podpisała kilka listów intencyjnych z potencjalnymi podmiotami z sektora MŚP, które są zainteresowane prowadzeniem działalności w MTI. Dwa z nich już otworzyły oddziały w Moszczenicy, przy czym jednemu z nich (firmie informatycznej z Warszawy) COP przyznał dofinansowanie na realizację projektu B+R o wartości 5 mln zł właśnie w oddziale w Moszczenicy. Zatem, ze względu na trwałość tego projektu, mamy gwarancję, że ta dość duża warszawska firma pozostanie w naszej gminie. Nie mamy oficjalnej zgody na publikowanie nazw firm, które chcą inwestować na terenie MTI.

Ważną informacją jest także ta, że obecnie Gmina Moszczenica realizuje projekt dotowany przez COP w ramach, którego promuje m.in. właśnie Moszczenickie Tereny Inwestycyjne.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Adriana data: 2017-09-28 14:23:33
pytanie:
Dzień dobry Panie Wójcie, jestem mieszkanką miejscowości Baby i bardzo się cieszę, że jakaś mama zapytała o plac plac zabaw z prawdziwego zdarzenia w naszej miejscowości, sama mam dzieci i wiem jak bardzo by się taki plac zabaw przydał. Mam na to pomysł, czy Gmina Moszczenica mogłaby się postarać o środki z program aktywizującego -OSY? Przecież nie brakuje w Babach miejsca na taki plac, np. po rozebranej Mleczarni czy koło sklepu "GS" przy ul. Piotrkowskiej? Bardzo proszę to rozważyć, warto inwestować w dzieci i młodzież, o czym Pan Wójt doskonale wie. Pozdrawiam

odpowiedź:
Szanowna Pani,

Obecnie koło szkoły w Babach jest już jeden plac zabaw, który jest ogólnodostępny przez cały tydzień. Z informacji jakie przekazała M. Bylinka, dyrektor szkoły wynika, że planowana jest rozbudowa tego placu.
Dodatkowo na ostatnim zebraniu sołeckim w Babach ustalono, że część pieniędzy z funduszu sołeckiego zostanie przeznaczona na budowę placu zabaw przy Remizie Strażackiej OSP w Babach.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Katarzyna Z data: 2017-09-18 13:53:21
pytanie:
Witam mam pytanie odnośnie monitoringu w Moszczenicy. Czy jest on gdzieś dostępny do wglądu online?

odpowiedź:
Szanowny Panie,

Podgląd z kamer jest udostępniony do wglądu tylko osobom do tego upoważnionym, pracującym w Gminnym Centrum Monitoringu, które przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu mają obowiązek analizowania obrazu i zgłaszania Policji przypadków łamania prawa. Całość materiału z kamer nagrywana jest na macierzach dyskowych i udostępniana za zgodą władz gminy np. Policji.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Cezary data: 2017-09-08 06:34:51
pytanie:
Szanowny panie Wójcie , czy można Pana prosić o udostępnienie na internetowej stronie urzędu gminy zakładki dotyczącej zebrań sołeckich.odpowiedź:
Panie Cezary,

Tak, jest to możliwe, pod warunkiem ze sołtysi będą informować o zaproponowanym termie zebrania.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Eustachy data: 2017-08-28 00:45:11
pytanie:
Na stronie "http://www.moszczenica.pl/index.php?id=156&prev=6&lan=pl" znajduje się harmonogram wywozu odpadów tylko do sierpnia.

Czy w naszej Gminie istnieje plan wywozu śmieci z wyprzedzeniem?
Czy mógłbym pozyskiwać z tej strony informacje o harmonogramie wywozu odpadów na cały rok z uwzględnieniem odbioru odpadów wielkogabarytowych i urządzeń elektrycznych?

Pozdrawiam.

odpowiedź:
Szanowny Panie,

Rzeczywiście harmonogram odbioru odpadów na wrzesień pojawił się z opóźnieniem. Za utrudnienia przepraszamy. Poprawimy się. Natomiast od nowego roku będziemy zamieszczać harmonogram wywozu odpadów na cały rok z góry, aby każdy zdążył na czas się z nim zapoznać.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy

imie: mama 4 latki z Bab data: 2017-08-25 19:31:57
pytanie:
Panie Wójcie czy nie można zrobić placu zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia bo ten w szkole trochę ubogi .Bardzo ładny mają dzieci w Moszczenicy na Dworcowej .Może w innym miejscu niż szkoła .Pozdrawiam

odpowiedź:
Droga Mamo! Cieszę się, ze troszczy się pani o dzieci w Babach aby miały duży plac zabaw. Decyzja należy do mieszkańców tego sołectwa. Można przeznaczyć np. fundusz sołecki na tą inwestycję.

Pozdrawiam
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: mieszkanka data: 2017-08-12 23:33:06
pytanie:
Czy obecnych czasach jest trudno dbać w gminie o czystość ulic i chodników? Ulica i chodnik na ulicy Kosowskiej i Spacerowej jest strasznie zarośnięty chwastami. Wygląda to fatalnie i utrudnia funkcjonowanie.

odpowiedź:
Droga Mieszkanko!
Bardzo dużo mieszkańców w ostatnim czasie domaga się budowy chodników. Jak gmina wybuduje to nie ma się nim kto opiekować. W miarę posiadanych możliwości finansowych czyścimy chodniki. Zachęcam mieszkańców do „pielęgnacji” chodnika przed swoją posesją. Za co z góry serdecznie dziękuję.

Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: Łukasz data: 2017-07-28 10:36:30
pytanie:
Witam serdecznie.

Panie Wójcie,
jestem na końcowym etapie tworzenia strony internetowej Stowarzyszenia wędkarskiego "Malik" i potrzebuję informacji odnośnie historii Stawu Alejnego.

Napisałem do Państwa maila w tej sprawie w dniu 23 lipca, jednak do dziś nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Mam nadzieję, że jako Urząd Gminy macie Państwo dostęp do materiałów archiwalnych, kronik itp.

Nurtuje mnie właściwie jedno pytanie :)
Kiedy powstał Staw Alejny ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Łukasz

P.S. Gdybyście mieli Państwo materiały opisujące historię owego zbiornika to prosiłbym o przesłanie ich na adres mailowy (malik@poczta.fm). Byłbym bardzo zobowiązany :)

odpowiedź:
Panie Łukaszu!
Odpowiedzi otrzymał Pan z Urzędu Gminy Moszczenica w dniu 08.08.2017 r.

Pozdrawiam serdecznie
Marceli Piekarek
Wójt Gminy
imie: MIESYKANKA RAKOWA data: 2017-07-27 12:28:41
pytanie:
FAJNIE SIĘ CZYTA O NOWYCH CHODNIKACH I DROGACH W MIEJSCOWOŚCIACH NASZEJ GMINY. A JA PYTAM KIEDY ZADBACIE O BEZPIECZEŃSTWO SWOICH PODATNIKÓW Z WSI RAKÓW I PIESI PRZESTANĄ PORUSZAĆ SIĘ PO DRODZE PIOTRKOWSKIEJ NA PRZYSTANKI KOMUNIKACYJNE ROWAMI I POLAMI. NIE WSPOMNĘ O ZNAKACH PRZYSTANKOWYCH PRZY SAMEJ DRODZE I BRAK OCHRONY. KORZYSTAJĄ Z NICH MIESZKAĆY DOJEŻDŻAJĄCY DO PRACY I OCZEKUJĄCE DZIECI NA SZKOLNY BUS. PRZYPOMINAM MY TEŻ JESTEŚMY PODATNIKAMI I WYBORCAMI !!!!!!!!

odpowiedź:
Droga mieszkanko Rakowa! Zapewniam Panią, ze dbamy o bezpieczeństwo swoich podatników nie tylko ze wsi Raków, ale wszystkich 23 sołectw. Wspomniana przez Panią droga (ul. Piotrkowska) to droga wojewódzka gdzie jej zarządca Zarząd Dróg Wojewódzkich podejmuje decyzję w omawianej przez Panią sprawie.
Pozdrawiam

Marceli Piekarek
Wójt Gminy
1 do 10 z 715
poprzednie | następne
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
MTI
PGN
SIP
Noś Odblaski
Locals
ePuap
odpady
Oferty inwestycyjne
w centrum kultury
Adopcja
Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. w moszczenicy
GOK
GOPS
Gminna Biblioteka Publiczna
ulks moszczenica
86pdh
Polski Związek Wędkarski
<br><br>Dziennik Ustaw
Monitor Polski

<<   Styczeń   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA

Serwis Informacyjny Urzędu Gminy w Moszczenicy - www.moszczenica.pl, Moszczenica, samorząd, województwo łódzkie, gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, gmina, miasto Moszczenica, portal samorządowy, serwis, WWW, BIP, Biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, usługi, samorzad, internet, biuletyn informacji publicznej, administracja, cms, portal, aktualnosci, województwo, powiat, aktualności, www, bip, biuletyn, gminy, przetargi, gminne, samorzadowe, uslugi, samorządy, Gminy, gminny, samorzady, samorządowe, Łódź, Piotrków, moszczenica, Radom